Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Co oznaczają niektóre zwyczaje bożonarodzeniowe? Czy faktycznie wiemy skąd one pochodzą?

Boże Narodzenie to okres szczęścia i radości, w naszej tradycji wiążący się także z rozmaitymi zwyczajami. Jednym z nich jest dekorowanie domów ozdobami świątecznymi, oczywiście najważniejsza tu będzie choinka, lecz również często będzie się spotykać różnego rodzaju stroiki, łańcuchy czy jakieś inne dekoracje.
Obecnie najróżniejszych świątecznych akcesoriów znaleźć można w sklepach bardzo duże ilości, w wielu z nich już na początku grudnia spora część całości placówki przeznaczona jest właśnie na tego typu towary. Lecz można iść w innym kierunku, czyli spróbować wykonać coś samodzielnie, bo możliwości na to także jest dużo. Zwłaszcza jest to dobry pomysł, jeżeli się ma dzieci, ponieważ przede wszystkim można je zaangażować do świątecznych przygotowań, a po drugie przyjemnie, w gronie rodziny spędzić parę chwil. Tak naprawdę do zrobienia ozdób na święta nie trzeba wcale dużo kupować, często można wiele rzeczy zrobić z tego, co się będzie miało w domu. Tak naprawdę najistotniejszy będzie pomysł, i przede wszystkim chęci do tego, aby zabrać się za coś takiego. Polecam też poznać worek Mikołaja: http://www.strojemikolaja.pl/wielki-czerwony-worek-mikolaja-z-drelichu/prod_7.phpgo Narodzenia. Swego rodzaju symbol świąt. Kiedy następnym razem będziemy stroić takie drzewko oraz rozwieszać bombki choinkowe zielone. Tradycja ta jest przedchrześcijańska oraz wiąże się z ludowym kultem drzewka stale zielonego, które ma symbolizować życie oraz odradzanie się. Interesujące jest to, że choinki najpierw były powszechne w religii protestanckiej w Niemczech. Później tradycję tą przeniesiono do Polski w czasie zaborów właśnie za sprawą protestantów. Kiedyś przyozdabiano drzewko piernikami, jabłkami, orzechami jak i papierowymi ozdobami.User login