Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Kompletna nowość w edukacji – analiza danych Big Data. Kto wybierze te studia?

Wraz z dynamicznym rozwojem nowych technologii, mediów, branży IT, przyszedł moment na kumulowanie sporej ilości danych i bezpieczne zarządzanie bazami danych. Utworzono nowe kierunki kształcenia, pionierskie w tej dziedzinie oraz powstają rozwojowe stanowiska pracy w korporacjach, bazujące na zbieraniu, umiejętnym analizowaniu i przechowywaniu danych.
big data
Author: lungstruck
Source: http://www.flickr.com
Adresatami tych rozwojowych kierunków są osoby pragnące rozszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności jej wykorzystania w obszarze nowatorskich informatycznych technik i narzędzi analityki sporych zbiorów danych, ze szczególnym włączeniem zastosowań w ekonomii. Problemy obejmujące zagadnienia pozyskania, porządkowania, składowania i analizy sporych wolumenów danych przy zastosowaniu najnowszych narzędzi będą kreować na rynku nowe wymagania powiązane z tematem, którym jest analiza danych Big Data. Sprawdzą się tu młodzi ludzie posiadający wykształcenie wyższe lub podyplomowe z informatyki lub art 124 prawo farmaceutyczne analityki. Studia te są adresowane do wszystkich osób, które chcą polepszyć planowanie strategiczne i możliwości wykonawcze dostosowane do innowacyjnych zmian w świecie IT; por. big data analiza. Kwestie wrzucane do jednego wora z napisem „analiza danych Big Data”, poszerzą także wiedzę absolwentów, którzy skończyli studia z zakresu finansów, ubezpieczeń produkcji, marketingu i zarządzania, handu zagranicznego, usług, energetyki oraz oczywiście ekspertów z obszaru technologii informacyjno-telekomunikacyjnych.
analiza danych
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Zarządzanie bazami danych to przyszłościowy kierunek przygotowujący do pracy w korporacji działającej przykładowo w zakresie IT, oraz wszystkich tych, które mają z nimi coś wspólnego. Zdolny absolwent tego kierunku, jako specjalista rozwiniętej analizy danych, może szukać pracy w biznesie, administracji a przede wszystkim w centrach badawczych, specjalizujących się w profesjonalnej analityce danych.

Źródło artykułu -