Czym powinniśmy się kierować przy kupnie chodzika dla dziecka?

Jeżeli wahasz się jaką zabawkę podarować swojemu dziecku? Marzysz żeby zabawka nie tylko zajmowała czas, ale też umożliwiała naukę przez zabawę. Mamy dla Was wspaniałe rozwiązanie. Jest to jeździk dla dzieci.
Jeździki dla dzieci to wyrób przeznaczony dla maluchów przeważnie mających 1 - 3 lat. Jeździk to oprócz tego że świetna zabawa, ale spełnia on też inne funkcje - rozwija samodzielność - dziecko, używając jeździka musi wspierać się na własnych nogach.
Maluchy uwielbiają zabawę na jeździku, dlatego jest on także dobrym pomysłem dla opiekunów, którzy mogą przez chwilę odsapnąć od nieustającego pomagania maluchowi w przemieszczaniu się. A dziecko ma satysfakcję, bo ma możliwość się bawić i dawać radę sobie samo, bez pomocy dorosłych. co nieuniknione, jak zwykle, nie brakuje przeciwników jeździków dla dzieci (sprawdź np.: ), którzyuważają, że dziecko posiadając tę rzecz, więcej czasu będzie potrzebować żeby nauczyć się chodzić. Ta opinia sprawdza się bardzo różnie - czasami maluchom to właśnie jeździk pomaga w szybszej nauce samodzielnego poruszania się. Na pewno jednak jest to idealna zabawka dla dzieci, które już umieją chodzić.

Jeździki są do kupienia w sklepach w rozmaitych kolorach i kształtach. wśród ogromnej oferty można zakupić taki typ jeździka, który będzie odpowiadał gustom malucha oraz rodzica.Czym powinniśmy się kierować przy zakupie jeździka dla dzieci?

Mimo wszystko, wybór jeździka nie jest szczególnie łatwy. Poza względami wyglądu pojawiają się też cechy praktyczne, których nie można bagatelizować. Po pierwsze trzeba popatrzeć na wielkość. Jeździk powinien być dopasowany do wieku i wysokości dziecka. Nie może być to wyrób uniwersalny, który jest właściwy dla każdego. Wskazane jest, żeby kupować jeździk (rzetelnie omówione) wspólnie z maluchem, ponieważ można sprawdzić czy pasuje. Poza samą wysokością, ma znaczenie też rozpiętość siedzenia.

maleństwo siedzące w jeździku powinno bez problemu dotykać nóżkami podłoża, tak by dało radę się prawidłowo odpychać. Z drugiej strony nie powinno także za bardzo ciągnąć nóżkami po podłodze. Zazwyczaj lepiej wybrać jeździk odrobinę większy (bo maluch z pewnością urośnie) niż za mały, który się do niczego nie przyda. Informacje dotyczące zalecanego wieku dziecka, dla którego jest stworzony jeździk zazwyczaj umieszcza wytwórca na opakowaniu jeździka. Powinno się też przeczytać, jeżeli jest taka informacja, czy jeździk został zadedykowany dla dziecka potrafiącego chodzić czy nie.