Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu dobrze poznawać coraz to nowe języki obce

Czytając różne ogłoszenia o pracę, bardzo często możemy się spotkać z tym, że w podstawowych wymaganiach umieszczona jest umiejętność mówienia w innym języku. W atrakcyjniejszych posadach, warunkiem jest perfekcyjna znajomość minimum dwóch języków obcych. Takie osoby są poszukiwane w danym momencie na ryku pracy najczęściej.

szkolenia
Author: NCDOTcommunications
Source: http://www.flickr.com
Dlatego, jeżeli ktoś nadal nie potrafi nawet jednego języka, bądź zna jedynie odrobinę język angielski, w żadnym wypadku nie musi unikać takich anonsów i poszukiwać gorzej płatnych posad. Czas najwyższy rozwinąć swoje umiejętności.

A można to wykonać między innymi poprzez zapisanie się na kurs włoskiego w Warszawie - więcej. Z jakiej racji język włoski miałby być dla nas bardziej atrakcyjnym językiem, niż przykładowo francuski albo czeski. Pomyślmy, czy zamierzamy ponownie stać po stronie paru potencjalnych pracowników na jedno miejsce, czy może jednak po stronie jednego kandydata na kilka ogłoszeń o pracę. To jest raczej jasne, że ze znajomością bardziej niszowego języka obcego, stwarzamy pokaźną konkurencję dla pozostałych zainteresowanych pracowników. Dodatkowo w niektórych regionach, chociażby w Wielkopolsce, jest czymś całkowicie oczywistym, iż wszyscy w podstawówce mają język niemiecki. Tak samo jest w kwestii języka rosyjskiego, jak i też wschodniej granicy w Polsce. Bardziej opłacalne warunki etatu, to w rzeczy samej nie jedyne przyczyny pójścia na włoski Warszawa. Przecież takich pożytków może być o wiele więcej.

A do nich należy chociażby chęć jeżdżenia po terenach europejskich. Pewnie pomyślimy, iż przecież, w tamtych regionach powinno się umieć język francuski, angielski i portugalski. Rzeczywiście tak może być. Ale również nie zapominajmy o tym, że o wiele prędzej wyszukamy w tych regionach osoby, które dość dobrze komunikują się po włosku, niż na przykład po niemiecku. Poza tym, sporo wyrazów po włosku jest łudząco zbliżonych do portugalskich, czy też francuskich.

Czy masz chęć przestudiować uzupełniające materiały na opisywany tutaj temat? Kliknij zatem ten link i przeczytaj więcej porad pod linkiem (https://www.diseco.pl/) o podobnej tematyce.

Tak więc będzie nam zdecydowanie szybciej opanować minimum podstawy tych języków. Czyż nie jest to motywujące do nauczenia się języka, którym wcześniej za bardzo się nie zaciekawiliśmy?

Powiązany artykuł: