Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób przygotować się do polowania? O jakich rzeczach należy pamiętać? Jakie zasady powinien mieć dobry myśliwy?

Łowiectwo to cała masa przemyślanych jak i skoordynowanych zadań, jakie mają na celu jak najbardziej racjonalne zarządzanie naturą. Odnosi się to do zasad ekonomii, ale także zgodnie z założeniami ochrony natury oraz gospodarką rolną i leśną. Dzisiejsze łowiectwo jest zdefiniowane w bardziej szerokim zakresie, bo określa się je jako gospodarka łowiecka.


jeleń
Author: Roman Filipkowski
Source: http://www.flickr.com
Do takich pojęć można dodać hodowlę oraz ochronę zwierząt, jak również pozyskiwanie jej w czasie polowania i odłowów. Z zagadnieniem łowiectwa nierozerwalnie związane jest myślistwo. Czasami powyższe dwa pojęcia są używane zamiennie. Aby dobrze przygotować się do polowania musimy posiadać właściwe wyposażenie, które dadzą nam specjalistyczne sklepy. Znajdziemy więc w takich miejscach przykładowo bronie myśliwskie lub spodnie myśliwskie. Łowiectwo w dzisiejszym kształcie nie istnieje zbyt długo, ale historie “łowów”, czyli polowań, biorą się już z czasów ludzi pierwotnych. Łowy były jednymi z podstawowych prac pierwotnych ludzi i to w ciągu wielu tysiącleci.

Nie było w tamtych czasach tego typu pojęć jak “własność”, więc zwierzyna nie należała do żadnego właściciela. Polowania stanowiły główne źródło utrzymania i przeżycia ludzi, ponieważ poza pożywieniem można było tak otrzymać skóry na odzież lub też rogi na najprostsze, lecz ważne narzędzia. W ciągu wieków miało miejsce sporo zmian, a z powodu trzebienia puszczy czy rozwoju rolnictwa, polowania przestały był podstawowym zajęciem ludzi. Stały się po prostu okazją do pokazania swojej siły, zręczności oraz męstwa w bezpośrednich spotkaniach z dzikimi zwierzętami. Zaczynając w związku z tym od około 10 wieku łowy stały się przywilejem ludzi z bogatych rodów, to znaczy cesarzy, królów albo duchowieństwa.


myśliwi konno
Author: Beau Considine
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj każdy z nas może brać udział w polowaniu, oczywiście musimy z pewnością przestrzegać wszelkich zasad. Osoba, która się do tego nie stosuje nazywana jest kłusownikiem i jest to po prostu zwyczajny szkodnik, jaki szkodzi przyrodzie. Żeby przygotować się na tego rodzaju polowanie należy zaopatrzyć się w dobrym punkcie w niezbędne rzeczy, przykładowo kurtki myśliwskie.