Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób nie dać się ogłupić chwytom marketingowym?

Pęd jak też przymus perfekcyjnych świąt powodują, iż Polacy dają się nabierać na chwyty marketingowe i wydają sporzej pieniędzy niż na co dzień. Jednak podarunki nabywane w ostatnim momencie zwykle są najmniej trafione. Z tej przyczyny Polacy najczęściej pragną otrzymać gotówkę. Polacy są w święta w wyższym stopniu hojni i spontaniczni w nabywaniu, acz i na co dzień ponad połowa z nich zupełnie nie planuje swych wydatków. Spontaniczne podejście do świątecznych sprawunków, czyli zostawienie ich na ostatni moment, może spowodować, iż zapłacimy za przepływowy ogrzewacz wody więcej aniżeli normalnie.

świąteczne zakupy
Author: Terry Madeley
Source: http://www.flickr.com
W przedświątecznym okresie wiele osób jest skłonnych zaakceptować większe ceny. Częściej również dają się nabrać na chwyty marketingowe, które napędzają koniunkturę sprawunków. Wypływa to nie jedynie z presji czasu, ale także z polskiej tradycji. Trzeba jednakże wziąć pod uwagę, że nawet najdroższy prezent nabyty w gorączce przedświątecznej może być rozczarowaniem dla obdarowanego. Upominki nabywane pod presją czasu należą bowiem do najmniej praktycznych sprawunków - gdzie znaleźć przepływowy ogrzewacz wody. Z badań wypływa jednak, że Polacy nie zamierzają pozostawiać zakupu podarunków na ostatnią chwilę. Prawie co czwarty badany chce zaopatrzyć się w podarki w listopadzie, zaś blisko połowa w pierwszej połówce grudnia. 22 proc. zamierza to zrobić tuż przed Bożym Narodzeniem. W bieżącym roku na podarki świąteczne i ozdoby choinkowe statystyczna polska rodzinka chce przeznaczyć średnio 1130 zł, o 6 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Wydatki na jedzenie pochłoną natomiast 33 proc. tejże kwoty.

Jeżeli zaintrygowały Cię opisy przedstawione na tej stronie, to zapewne spodobają Cię się również dalsze wpisy (https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-pralek/silniki-do-pralek,g1333182.html), które opracowaliśmy w linku pod spodem.

/J]


prezent
Author: Alex G.
Source: http://www.flickr.com
Często wybierane podarunki to: komplety kosmetyków, perfumy, poradniki, płyty, zabawki, cacka elektroniczne, laptopy, telefony Samsung. Z zasady jeżeli idzie o damy sprawę podarunków mamy ułatwioną. Każda dama ucieszy się z perfum, apaszki bądź bluzeczki. Mężczyzna uraduje się z krawatu, skarpet, książki lub krążka. Za każdym razem wcześniej warto wykonać mały wywiad i wypytać bliską nam osobę czego jej potrzeba.

Chcesz poznać odmienny punkt widzenia na rozważany w tym wpisie problem? Kliknij zatem tutaj i przeczytaj więcej szczegółów w ofercie.

Potomkowi lepiej nie kupować na gwiazdkę gier komputerowych. Lepszym upominkiem będzie futbolówka, bicykl, kostium kąpielowy, książka czy planszowa gra edukacyjna - Grupa Allegro.