Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób dobierać soczewki kontaktowe? Na jakie rzeczy zwracać uwagę? Jakie rodzaje soczewek mamy do wyboru?

Soczewki kontaktowe są wciąż bardziej powszechne i wybierane przez osoby mające wadę wzroku. Jeszcze do niedawna miały one właściwie jeden wybór, to znaczy noszenie okularów korekcyjnych. Całe szczęście obecnie jest inaczej. Natomiast, popularność takich soczewek bierze się z najróżniejszych przyczyn. Jedną z takich przyczyn jest bardzo szybki rozwój technologii produkcyjnej, a co się z tym wiąże stosowanie coraz bardziej nowoczesnych surowców, z jakich powstają soczewki.

badanie u okulisty
Author: Nomadic Lass
Source: http://www.flickr.com
Inną przyczyną jest coraz lepsza oferta soczewek, dzięki którym można skorygować tak naprawdę każdą wadę wzroku. Przykładowo istnieją soczewki sferyczne, to znaczy dla osób z wadą krótkowzroczności, dla osób z astygmatyzmem, najlepsze są air optix for astigmatism 3 szt jak również dla ludzi ze starczowzrocznością czytaj więcej o air optix for astigmatism 3 szt. Do tego przypadku używa się soczewek multifokalnych. Jak podjęliśmy decyzję o noszeniu soczewek kontaktowych, to z pewnością powinniśmy odwiedzić specjalistę, jak okulista albo optometrysta, który wykona badanie oraz dzięki swojej wiedzy dopasuje idealne soczewki, jakie będą dla nas idealne.

Jest duży wybór soczewek, można na pewno zarekomendować Dailies AquaComfort Plus Toric jednodniowe soczewki Dailies AquaComfort Plus Toric. Podczas tego rodzaju badania specjalista dokładnie określi typ i wielkość wady, jednocześnie wykona badanie geometrii oka. Z pewnością sprawdzi także, czy nie pojawiają się jakieś chorzenia oczu, jakie mogłyby wykluczać możliwość używania soczewek kontaktowych. Po wykonaniu takiego badania i zebraniu wszelkich potrzebnych informacji okulista lub optometrysta może zaproponować konkretne soczewki, które będą dla nas najlepsze.

Jeśli chcesz dodatkowo przeanalizować opublikowany tu problem, to kliknij tutaj. Bez obawy, to wiarygodny link - są tam zajmujące publikacje.

Specjalista zakłada wybrane soczewki, przykładowo 1-Day Acuvue Define, w ten sposób sprawdzi czy w odpowiedni sposób się układają soczewki 1-Day Acuvue Define.


W pewnych przypadkach potrzebne może być zamówienie u wytwórcy soczewek kontaktowych o specyficznych parametrach, jakie są dostosowane do potrzeb danej osoby. Po wybraniu soczewek zaleca się przyjście we wskazanym terminie na kontrolę. Po mniej więcej dwóch tygodniach od pierwszego użycia okulista sprawdza poziom tolerancji oczu na soczewkę. Z tego powodu należy koniecznie pójść do specjalisty. Nie możemy wybierać soczewek samodzielnie.