Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Składnica harcerska jako sklep militarny? Zobacz co oferuje centrala w stolicy

Zawzięci turyści górscy, służby mundurowe od żołnierzy na harcerzach i zuchach kończąc, ale też pasjonaci łowienia ryb, strzelanki paintballowej i szeroko pojmowanego survivalu. Co łączy tych wszystkich ludzi, często przynależących do kilku tych grup? Akcesoria i sprzęt, bez którego niemożliwe byłoby uprawianie żadnej z nadmienionych form aktywności. Gdzie zaopatrzymy się w interesujące nas wyposażenie podróżnika, broń i mundury?
materiały w składnicy harcerskiej
Author: Courtney "Coco" Mault
Source: http://www.flickr.com
Przy aktywnym wypoczynku nieraz oglądaliśmy turystów – samotnych lub pary – obładowanych wielkim plecakiem turystycznym, nienagannie skrojonymi butami do skały, z opaską przeciwdeszczową na skroniach. W plecaku zapewne spakowany kompas, mapa i scyzoryk. (Buty desanty w Wszystkie przytoczone gadżety nie służą samej przyjemności ich posiadania – dla regularnych entuzjastów pieszego podróżowania to szczególnie ważne przedmioty wspomagające obcowanie z naturą. Czymże byłaby wycieczka pod namiot bez kluczowego do jego rozbicia sprzętu, ale i zapisanie się na paintballową bitwę bez odpowiedniego wyposażenia. (np.: szybkoschnący kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy

obóz hacerski
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com
To zaledwie jeden z asortymentów sklepu militarnego. W takich miejscach kupimy też broń na gaz i gazową (oczywiście mając pozwolenie na jej posiadanie), zarówno w sensie ofensywnym jak i do obrony. W sensie klasycznym (karabinki, pistolety) jak i niedosłownym (paralizatory, mechanizmy alarmowe, blokady w drzwiach).Z kolei najmłodsi zakładający mundury, czyli harcerze, mają do swojej dyspozycji składnice harcerskie. Choć z samej nazwy nie za bardzo kojarzą się z tym, obeznane w temacie środowisko doskonale wie, że są to punkty, w których można kupić mundury, broszki, apaszki, czy apteczki harcerskie.

Jeżeli uważasz, że przedstawiana tematyka jest ciekawa, kliknij ten link, w najnowszym tekście (https://snmw.pl/) też odnajdziesz coś wartego zainteresowania!

A do tego naramienniki, sprawności, czyli swoiste próby, po których uzyskaniu każdy harcerz posiada jedną naszywkę więcej.

Główna składnica harcerska Związku Harcerstwa Polskiego nazywa się sklep 4 żywioły. Jego zarządcą jest centrala ZHP w Warszawie. (WGL) Ma w swoim asortymencie sprzęty i akcesoria wychodzące poza środowisko harcerzy i mundurowych. Właściwie niewiele różni się od sklepu militarnego, gdzie niezbędne wyposażenie zakupi nie tylko przedstawiciel służb mundurowych, czy właściciel pola do paintball, ale też turysta czy inny pasjonat militarno-turystycznego sprzętu.