Publikacja swojej książki: jak można to zrobić?

O opublikowaniu swojej książki marzy naprawdę mnóstwo osób. Rzecz jasna zanim książka trafi na prasę drukarską musi zostać napisana, zrecenzowana, a dopiero później wysłana do wydawnictwa, które być może będzie chciało ją wydać. Droga do opublikowania swojej książki jest więc bardzo długa. Jak ją pokonać?
Napisanie książki do dopiero pierwszy krok do jej opublikowania. Jeśli mamy już gotowy maszynopis własnej książki powinno się ją oddać do recenzji. Osobą, która ma książkę zrecenzować może zostać ktoś spośród naszej rodziny czy przyjaciół. Pozytywne zrecenzowanie książki sprawi, że coraz intensywniej zaczniemy sobie zadawać pytanie: gdzie wydać książkę? Odpowiedź na trudne pytanie gdzie wydać książkę nie jest jednak jednoznaczna. Do wyboru są duże wydawnictwa, ale też wydawnictwa niewielkie, w których koszt przeniesienia książki (zobacz także Książki o rozwoju osobistym) na papier będziemy musieli wziąć na siebie. Jeśli więc zamierzamy chociaż odrobinę zaoszczędzić na kosztach jej wydania możemy zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie self publishing. Tłumacząc self publishing na obowiązujący w naszym kraju język można użyć sformułowania „samowydawanie” - kliknij tutaj. W dużym skrócie znaczy to, że książkę wydamy sami bez konieczności przesyłania stworzonej przez siebie książki (www.ksiazkitanie.pl) do wydawnictwa.
książka
Author: The Orl
Source: http://www.flickr.com
Samomydawanie najróżniejszych książek cieszy się obecnie ogromną popularnością nie tylko w naszym kraju. Zaczynający dopiero pisać autorzy decydują się na samowydawanie napisanych przez siebie książek w rozmaitej, nie tylko w klasycznej formie książki na papierze - czytaj o self publishingu. Niemniej często stawiają oni na wydanie swojego e-booka. Wydawanie swoich e -booków cieszy się bardzo dużą popularnością tak naprawdę z jednego, bardzo ważnego powodu: jest zwyczajnie zdecydowanie tańsze niż samowydanie książki w klasycznym, wydaniu na papierze.


Decydując się na samowydawanie książki, od nas jedynie zależy, w jakiej ilości egzemplarzy zdecydujemy się ją wydać. Bez przeszkód możemy wydać tylko trzy tomiki, które podarujemy znajomym, jak i tysiąc egzemplarzy. Należy zadać tylko pytanie, czy wydanie tak dużej ilości egzemplarzy ma w ogóle sens? Gdzieś przecież będziemy musieli je sprzedać, a z tym możemy mieć już niemały problem. Może więc jednak wydanie książki lepiej powierzyć profesjonalnemu wydawnictwu?