Patrz na świat i wyszukuj szczęście

Zgłębianie języków obcych, odblokowuje nas najróżniejsze kraje i daje dziesiątki szans, ale również radość.


Nie da się ukryć, że w obecnych czasach, inne języki stają się bRAMą na świat.


Mamy szansę porozumieć się z ludźmi z odmiennych krajów i zobaczyć, że nie cali jesteśmy tacy sami.


Zaś dzięki najróżniejszym kulturom twoje istnienie, może stać się pełne barw, przyjaźni i doświadczeń, o jakich nawet tobie się nie marzyło.


komputer
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com


Na pewno, inny język powiększa również nasze nadzieje na rynku pracy, jednocześnie w naszym jak i w obcym państwie.

Jeśli intryguje Cię omawiany tekst, to bez ociągania kliknij tu oraz zobacz dodatkowo inny równie pasjonujący news szkoła wyższa we Wrocławiu.

Dzięki dogadywaniu się różnymi językami, mamy okaję na międzynarodowe staże, wolontariaty i projekty, które mogą być pomysłem na życie. A kiedy już ładnie znamy inny język, to odblokowuje się również przed nami więcej książek, filmów i piosenek. A może odważysz się i przetłumaczysz mail do twojego ulubionego pisarza?
Niekiedy bywa tak, że język, samoistnie nas w sobie zauroczy, bo gdy posłyszymy nagle dźwięk włoskiego czy portugalskiego, pragniemy pójść za nim dalej. Jasne jest, że języki dają ci też wolność i relaks. Gdy podróżujesz, możesz rozmawiać z lokalnymi mieszkańcami i dzięki temu smakować lepiej istnienie, które okazuje się bardziej pokręcone, aniżeli nam się wydawało. Mówienie różnymi językami stymuluje też niewątpliwe pracę mózgu i podobno przeciwdziała demencji.


Kończąc, możesz stać się obywatelem świata, i spojrzeć z kompletnie innej perspektywy na ludzi i na siebie, a to najcenniejszy prezent, który kieruje do radości.