Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Pasja – poszukaj czegoś dla siebie

Wolny czas – chyba każdy zapewne chciałby go mieć jak najwięcej. Jednak nie zawsze w nadmiarze. Reguła jest zazwyczaj taka, że kiedy nazbyt często nie mamy większych obowiązków, to zaczynamy swój czas zwyczajnie marnować. Tracimy go na bzdury, wykorzystujemy do mało konstruktywnych rzeczy, niekiedy sami później nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co właściwie robiliśmy. Tymczasem, jeśli mamy go znacznie mniej, to staramy się wykorzystać każdą wolną chwilę.

spędzanie wolnego czasu
Author: Herbert Guedes
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej wartościowy sposób, na spędzanie wolnego czasu to taki, że się rozwijamy. Najlepiej więc gdy mamy jakieś hobby. Nie musi to być coś ”wielkiego”, ważne, żeby nam sprawiało radość i powodowało, że będziemy szczęśliwszymi ludźmi. Pasje bywają przecież, w zależności od osoby, różnorodne. Niektórzy lubią na przykład coś kolekcjonować. Znaczki, figurki, obrazy czy też butelki wina podkarpackie winnice – opcje są różne. Inni znów uprawiają ulubioną dyscyplinę sportową. Dzięki temu mają lepszą kondycję i są zdrowsi, jest to więc bardzo przydatne hobby. Są jednakże także osoby, które w wolnych chwilach nie robią w zasadzie nic pożytecznego. Marnują czas przed komputerem, surfując bez celu po sieci, chociaż znają np. na pamięć program tv. Wydaje im się, że tym sposobem wypoczywają, niemniej tak naprawdę po weekendzie są bardziej zmęczone niż przed nim. Takich postaw należy więc jak najbardziej unikać. A czy ty masz już jakieś hobby? Czy jest coś, na myśl o czym błyszczą ci oczy? Jeżeli niekoniecznie to warto coś takiego znaleźć. W końcu tak naprawdę nigdy nie jest na to zbyt późno. Aktualny program tv na portalu .pasja
Source: http://www.sxc.hu/
Wielu ludzi odkrywa swoją pasję w młodości, ale w wieku średnim, czy już w podeszłym także mamy na to szansę. Nie zaprzepaść jej więc. Przeanalizuj, czy jest coś, co cię zawsze pociągało, czego zawsze chciałeś spróbować. Być może miałeś coś takiego w dzieciństwie czy w wieku parunastu lat, jednak później o tym pragnieniu w zupełności zapomniałeś. Z pewnością warto je zatem odświeżyć, wrócić do niego. Wciąż możesz zacząć uprawiać upragnioną dyscyplinę sportową bądź tworzyć własną kolekcję puszek. Na to naprawdę nie jest nigdy za późno. Musisz tylko zacząć, a później szybko się w to wciągniesz. Być może nawet poznasz dzięki temu nowych znajomych, którzy mają pasję bardzo podobną do tej twojej.