Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Parę uwag na temat współczesnej prozy fantasy w naszym kraju i gronie miłośników, których bez ustanku zdobywa

Fantastyka w powieści czy na dużym ekranie przybiera współcześnie najróżniejsze formy. Literaturoznawcy i pasjonaci tego typu powieści czy ich ekranizacji, na pewno w dalszym ciągu pamiętają klasykę, czyli na przykład prozę Stanisława Lema. Przedstawiona tutaj wizja następnych stuleci nie zawsze napawa radością, lecz czytelnik taką lekturą rozczarowany się nie czuje. Inwencja twórcza bajkopisarza bywa tak imponująca, że zjednuje mu liczne grono wielbicieli.
Wiedźmin
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com
Z kolei osoby, które nie kochają poświęcać się lekturze, ochoczo wybiorą się na rewelacyjny film z gatunku fantasy. Twórcy nie idą jednak w kierunku wyznaczonym przez Lema - zazwyczaj w tym przypadku mamy do czynienia z zupełnie różnymi wizjami dalekiej przyszłości. Często spotykanym motywem bywa walka dwóch światów. W klasycznym starciu dobra ze złem partycypują dwie strony: ekipa Ziemian oraz stworów z innej planety. To w większej mierze filmy akcji, gdzie wplecione bywają także wątki miłosne. Następną próbą pogodzenia nowoczesności z przeszłością jest twórczość Andrzeja Sapkowskiego. Tworzona przez niego proza oczarowuje przede wszystkim panów, bo jak świetnie wiadomo, kobiety o wiele częściej i bardziej ochoczo sięgają po romansidła. Powyższa wymieniona uwaga nie przesądza o tym, że przedstawicielki płci ładnej nie staną się sympatykami twórczości tegoż powieściopisarza i w żadnym razie nie należy tutaj mieć na uwadze jedynie dam, które zajmują się oceną twórczości literackiej.

Andrzej Sapkowski zasłynął jako twórca "Wiedźmina", ale na pojedynczym tytule jego pisarskie zamiary się nie skończyły. Dwa lata temu ukazała się następna pozycja, która swoją tematyką w wyrazisty sposób nawiązuje do poprzednich historii. Mamy tutaj na uwadze tytuł "Wiedźmin sezon burz", który szybko zdobył uznanie czytelników w całej Polsce (Wiedźmin - "Sezon Burz" do kupienia w Fonopolis). A krytycy zgodnie stwierdzili, że talent Sapkowskiego ma się całkiem dobrze.Sapkowski
Author: Hikaru Kazushime
Source: http://www.flickr.com
Książkę "Wiedźmin - Sezon Burz" można oczywiście kupić praktycznie w każdej księgarni. Komu jednak zależy na oszczędnym gospodarowaniu prywatnym budżetem, najprawdopodobniej zacznie przeglądać oferty sprzedażowe, które udostępniają księgarnie wirtualne. Zazwyczaj ceny w sieci są o wiele niższe niż te, które dostrzegamy na sklepowych półkach. A osobom, które wcale nie lubią wydawać pieniędzy na takie przedmioty, to bez wahania skierują swoje kroki do gminnej biblioteki.