Nowoczesne sprzęty wykorzystywane do zapisu obrazu

Obecnie coraz więcej osób interesuje się rozmaitymi gadżetami i nowymi technologiami. Często można spotkać się z opinią, że takie hobby jest domeną mężczyzn i ta opinia znajduje potwierdzenie w większości przypadków. Z tego też powodu niejednokrotnie właściwym pomysłem na prezent dla mężczyzn są różnorodne zdobycze techniki. Aktualnie szybko rozwijają się niezwykle różne technologie, na przykład ta związana z komputerami.

Tworzone są coraz wymyślniejsze urządzenia mobilne o dużej liczbie rpaktycznych funkcji. W dużej mierze rozwinęła się również fotografia oraz technologia związana z rejestrowaniem obrazu. Z tą drugą kwestią wiążą się bezpośrednio wyspecjalizowane przyrządy. Kamery wideo z początku były urządzeniami przede wszystkim dużych rozmiarów, a do tego ich możliwości nie były zbyt duże. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, dziś osoba niezainteresowana tego typu technologią mogłaby być bardzo zaszokowana możliwościami współczesnych urządzeń.

Do nagrywania w ruchu
Kamera GoPro Hero 4, np. , a także bardzo wiele innych modeli tej znanej firmy, służy do wykonywania nagrań w trudnych warunkach. Owe trudne warunki przejawiają na różne sposoby, na przykład jeszcze kilkanaście lat temu ludzie nie byli w stanie stworzyć technologii, za pomocą której można by zarejestrować film pod wodą. Kamery tego rodzaju bardzo często służą do tworzenia filmów w ruchu. Wykorzystują je więc zatem sportowcy, a także amatorzy różnych ekstremalnych rozrywek. By taki film mógł zostać nagrany, urządzenie musi być bardzo wytrzymałe. Kamery GoPro łączą w sobie duży poziom trwałości z najwyższą z możliwych jakością obrazu.

Filmowanie z lotu ptaka
Author: Arne Krueger
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie często można usłyszeć o stosowaniu tak zwanych dronów. Są to specjalne urządzenia bezzałogowe, służące rozmaitym celom. Stosowane są na przykład przez armię, ale także przez amatorów nagrywania filmów. Z wykorzystaniem kamery przymocowanej do takiego urządzenia możliwe jest zarejestrowanie nagrania z góry, co stwarza wielkie możliwości.

Zdecydowanie poznaj aktualny tekst (http://trzecipixel.com/fotografia-plenerowa/) na ten temat. Nie daj się wyprzedzić innym! Popraw swoją wiedzę na to zagadnienie.

Tą metodą filmowane są przykładowo duże wydarzenia swiązane z kulturą czy sportem. Przykładem tego typu urządzenia jest DJI Phantom, urządzenie, które gwarantuje bardzo wysoką jakość nagrań, choć jego cena nie należy do najniższych.