Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

A może rzucić wszystko w diabły i uciec w bieszczadzkie lasy?

Jest jakaś moda na to, żeby rzucać pracę w korporacji i jechać w Bieszczady. Częsta sprawa. Teraz ja opowiem ci historię, o człowieku, który urodził się w Bieszczadach i kumplował się z miastowymi.

praca
Author: Sylvain Kalache
Source: http://www.flickr.com
Mieszczuchów ciągnie coś w Bieszczady i w ogóle się temu nie dziwię. Tutaj jest dzicz. Tutaj jest pięknie. Tu można odsapnąć od zgiełku miasta. Takiego doznania poszukują ci, którzy dali się wciągnąć w wir pędzącego miasta.

Masz spory problem z odszukaniem dobrego rozwiązania Twego dylematu? Na pewno skutecznie pomoże Ci ta strona.

Doskonale to znam, ponieważ sam kilka lat mieszkałem w stolicy i ostatecznie zdecydowałem się na powrót do domu. Uczyłem się, następnie opychałem pieczątki online, dałem się wciągnąć w marketing internetowy i wsiąkłem w pracę w korpo na 4 długie lata (różne rozmiary pieczątek ). Zmęczony i zestresowany postanowiłem powrócić.

Nie inaczej postąpili moi nowi sąsiedzi, którzy tutaj nie wrócili, tylko czmychnęli. Można mniemać, że tutejsze lasy pełne są mieszczuchów. Tylko co oni tutaj widzą? Jak sobie radzą, co porabiają? Zazwyczaj są to ludziska z głową na karku. Potrafili przez lata wycięczającej pracy oszczędzić trochę pieniędzy, by nabyć dom i kawał ziemi. Trochę jeszcze zostaje na normalne funkcjonowanie. Na start odświeżają chatę, ogarniają ogród i po prostu odnawiają siły. Życie towarzyskie nie umiera, ich mieszkania stają się azylem także dla rodziny, którzy chętnie przyjeżdżają na weekendy. Poznaje się innych ludzi, bo tu trzeba dobrze żyć ze sobą.

Tak mijają miesiące, ale człowieka nie zmienisz. Trzeba coś robić, by nie zwariować. W ten sposób rodzą się ciekawe firmy, ale takie, które pozwalają utrzymać wypracowany spokój ducha. Znam tych, którzy rozpoczęli uprawiać naturalne warzywa, znam takich którzy poświęcili życie sztuce, inni znaleźli w sobie pasję do rzemiosła (mój sąsiad rzeźbi w kamieniu, robi meble i sprzedaje online tabliczki na drzwi własnoręcznej roboty) (szyldy grawerowane na drewnie).

Ja z kolei nadal robię w marketingu online, ale już jako freelancer z domu. Wystarczy mi laptop tani laptop do gier i sieć.

Każdy znajduje w Bieszczadach coś dla siebie i co ważne, nie daje się po raz kolejny wcisnąć w wir miasta. Kto raz zwiąże się z Bieszczadami, już tu osiądzie.