Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Metody rozliczania podatku za rok poprzedni.

Początek nowego roku to w naszym kraju czas podsumowań całego zeszłego roku. Dokonujemy wówczas rozliczeń naszych uczynków z mijających 12 miesięcy, robimy plany na przyszłość i wybieramy coroczne postanowienia, jakich zazwyczaj nie dotrzymamy.

podatki
Source: flickr.com
Oprócz rozliczeń personalnych, jesteśmy zobligowani wykonać także rozliczenia podatkowe z fiskusem, wpłacając podatek dochodowy za poprzedni rok.
Każdy z nas jest zobligowany uzupełnić PIT (zobacz darmowy program pit 37 2020) 2013 i zanieść go Urzędowi Skarbowemu.

Obowiązek złożenia zeznania podatkowego jest nakładany na obywateli w chwili uzyskania jakiegokolwiek dochodu, jednakże podatek dochodowy wynoszący 18 procent przychodów jesteśmy zmuszeni uiścić dopiero po uzyskaniu kwoty przekraczającej kwotę dochodu wolną od opodatkowania, czyli około trzy tysiące zł. Jeżeli przekroczymy tą kwotę chociaż o grosz, jesteśmy zobligowani uiścić podatek i rozliczyć pit. W ostatnim czasie urzędy w Polsce chcą iść z postępem technologii, w związku z czym jesteśmy w stanie składać nasz PIT przez internet, co jest sposobem nieporównywalnie wygodniejszym niż kolejki w Urzędzie Skarbowym.

Sposoby odliczeń od dochodu, czyli jak zapłacić mniej.
Co roku ustalane są najwyższe ulgi i zwolnienia podatkowe, jakie możemy uwzględnić w naszym zeznaniu PIT. Często przedsiębiorcy odliczają koszty leasingu samochodów, darowizn i koszty telekomunikacyjne, a obywatele nie prowadzący firm opłaty za internet i za wychowanie dzieci. Każdy z nas może również przekazać swój 1 procent podatku na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Takich organizacji jest w naszym kraju dużo, a dla większej części z nich przychody z naszego 1 procenta są dużym udziałem w ich rocznym budżecie.

Co charakteryzuje organizacje pożytku publicznego i jakie są ich potrzeby?
Wszystkie organizacje pożytku publicznego mają własny numer nadany przez KRS (naratunek.org/pomoz-teraz/pit-2014-pit-przez-internet-2014-darmowy-program-do-rozliczania-pit-ow-pit-program/). Jeżeli nie możemy znaleźć tego numeru w danych kontaktowych danej instytucji, możemy być pewni, iż będziemy mieli do czynienia z oszustem. Większość instytucji zbiera środki na tzw.

Obecnie oceń adwokat ten tekst, który jest niesamowicie zajmujący. Zrób to już w tym momencie! Przekonasz się, że faktycznie trzeba to zrobić!

szczytne cele – pomoc upośledzonym ludziom, wyposażenie schronisk dla zwierząt, czy wspomaganie chorych na AIDS. Jednak istnieją również takie, które np. finansują organizację zabaw w różnych powiatach, bądź przekazują swoje środki w rozwój kultury, np. kin w swoim rodzinnym mieście.
Istnienie tych organizacji definiuje wolny rynek, bo tylko od nas zależy, jakiej z nich przekażemy nasze odpisy z podatku.

Wszyscy chcący przekazać 1 procent mogą znaleźć aktualne wiadomości w tej kwestii - np. na stronie internetowym.


Author: k.s.