Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Kupno komputera stacjonarnego, pomocne programy i akcesoria

Przy zakupie komputera zazwyczaj zastanawiamy się nad niezbędnymi akcesoriami i aplikacjami. Wprawdzie notebooki są popularniejsze niż komputery stacjonarne, jednak nadal wiele ludzi kupuje tradycyjny zestaw.

biuro w domu
Author: Gord Webster
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście podstawową kwestią, jaką trzeba ustalić decydując się na komputer PC, jest jego umiejscowienie w naszym domu. Trzeba koniecznie wygospodarować odpowiednie miejsce, zakupić odpowiednie biurko i fotel. Jeśli w takim miejscu chcemy się poświęcać pracy biurowej, najlepiej w pobliżu postawić regalik na dokumenty, segregatory i inne akcesoria biurowe. Specjalna lampka na biurko także będzie niezastąpionym elementem naszego domowego, biurowego wyposażenia. Podczas męczącej pracy po zmroku, lampka na biurko będzie zapobiegać bardzo szkodliwemu dla naszych oczu kontrastowi pomiędzy emitującym światło ekranem, a otoczeniem (odwiedź stronę Ceneo). Kiedy zadbamy już użyteczne wyposażenie, należy zwrócić uwagę na osiągalność podstawowych części zamiennych do komputera, w razie ewentualnych awarii. Zasilacz komputerowy jest niewątpliwie jedną z nich. Kosztuje w granicach od stu do trzystu złotych.

Aby jednak zapobiegać sytuacjom zmuszającym nas do jego wymiany, obowiązkowo trzeba sprawdzić, czy zasilacz komputerowy ma dobry układ chłodzący. Jeżeli chcemy utrzymać sprawność urządzenia na dobrym poziomie, konieczne będzie umiejętne gospodarowanie danymi na twardym dysku. Wartym polecenia programem służącym do partycjonowania dysków w komputerach z systemem Windows, jest Paragon Partition Manager. Usprawnienie systemu plików, robienie ich kopii zapasowych i przywracanie po ewentualnej awarii to również bardzo znaczące czynności, o które zadba Paragon Partition Manager. Oprócz oprogramowania antywirusowego, jest to niezbędny program chroniący nasz komputer i przetrzymywane przez niego pliki.

Jeżeli nasz komputer będzie nam też służył do rozrywki, warto zaopatrzyć się w tuner umożliwiający odbiór cyfrowej telewizji, rejestrację filmów czy przechwytywanie wideo (zasilacze komputerowe ). Dobry tuner będzie ponadto posiadał funkcję edycji plików video i obrazów, obsługi DVD, VCD, MPEG, Mp3 i pozostałych tym podobnych formatów.