Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Kto mógłby zostać tłumaczem przysięgłym oraz jakie powinien spełnić wymogi?

Za przekład różnorodnego rodzaju akt, odpowiadają tłumacze przysięgli. Do ich zadań należy również uwierzytelnianie odpisów dokumentów. Co istotne, tego typu akta mogły być przełożone również przez inne osoby.
kwiaty
Author: _dChris
Source: http://www.flickr.com


Ponadto przekładanie tekstów może być wykonywane w postaci ze słuchu.


Wymagania odnoszące się do osoby, która mogłaby wykonywać ten zawód są zdefiniowane w ustawie o tłumaczach przysięgłych. Osoba, która chce działać jako tłumacz przysięgły, musi zdać egzamin albo posiadać stosowne wykształcenie. Należy ponadto mieć obywatelstwo polskie albo jednego z państw będących członkiem Unii Europejskiej albo EFTA. Ewentualnie na podstawie wzajemnego porozumienia mogłoby być to też obywatelstwo innego kraju. Następnym warunkiem jest bardzo dobra znajomość języka polskiego i całkowita zdolność do przeprowadzania czynności prawnych czy brak jakiegokolwiek wyroku za m.in. przewinienie skarbowe. Ponadto kandydat musi mieć wykształcenie wyższe oraz tytuł magistra. Ostatnim warunkiem jest naturalnie zdanie egzaminu dotyczącego umiejętności tłumaczenia. Egzamin jest złożony z dwóch części: ustnej i pisemnej. Część pisemna zajmuje cztery godziny.


Co ważne, w momencie przystępowania do tego egzaminu nie ma konieczności spełniać wszystkich wymienionych warunków.https://www.collegium-novum.pl/matura-2023,kurs,44.html matura 2023Dozwolone jest ich późniejsze uzupełnienie. Dotyczy to np. wymogu określającego wymagane wykształcenie.

Czy byłeś usatysfakcjonowany z treści powyższego artykułu? Jeżeli tak, to daję też mój odnośnik (http://www.mojekonferencje.pl/ostroda/expo-mazury) do kolejnej strony. Zapraszam!

Prawo do wykonywania tego zawodu i wpis na listę tłumaczy przysięgłych ma miejsce po przedłożeniu dowodu spełniania wszystkich wyżej wymienionych wymogów.
Zapisywanie na test ma miejsce w Ministerstwie Sprawiedliwości. O jego terminie kandydat jest informowany w trakcie maksymalnie 21 dni. Cena egzaminu wynosi 800 PLN.