Kilka faktów o hodowli gołębi

Hodowla gołębi to pasja, jakiej poświęca się bardzo wiele osób na całym świecie. Jest to hobby, które pochłania wiele pieniędzy. Stawki poszczególnych, wyjątkowo cennych gatunków gołębi dekoracyjnych lub pocztowych potrafią dochodzić nawet do kilku tys. złotych.

Hodowanie gołębi jest niezwykle modnym, choć drogim, hobby. Nie chodzi tutaj już nawet o wartość ceny gołębi, jak o koszty wyżywienia. Do tego doliczyć należy również preparaty dla gołębi. Każdy hodowca gołębi, który poważnie traktuje swoje hobby wydaje spore kwoty także na witaminy dla gołębi. Dostępne preparaty dla gołębi muszą kompletować ich zapotrzebowanie na białko, węglowodany, składniki mineralne oraz tłuszcz - http://pigeonvit.pl/pl/c/PREPARATY/15/. Nawet stosując karmę bardzo wartościową należy im podawać odpowiednie witaminy dla gołębi. Trzeba im także wybudować stosownej wielkości gołębnik, dostarczać regularnie wodę. Hodowanie ptaków wymaga więc nie jedynie sporych nakładu pieniężnego, lecz także mnóstwo czasu. Nim wobec tego zdecydujemy się na hodowlę gołębi musimy udzielić odpowiedzi na pytanie, czy jesteśmy w stanie zapewnić tym wspaniałym ptakom właściwe warunki, czy odnajdziemy wystarczającą ilość czasu, aby się nimi solidnie zająć.
wysokiej jakości preparaty dla gołębia
Author: iStock
Source: iStock
Jeśli na uwzględnione wyżej pytania odpowiemy sobie „tak” musimy w pierwszej kolejności zorganizować miejsce dla ptaszków, czyli gołębnik. Dopiero później możemy nabyć gołębie. Osób hodujących gołębie w naszym kraju jest dużo, nie będzie wobec tego kłopotów z ich kupnem. Trzeba również przygotować odpowiednią karmę. Gołębie, które nie opuszczają gołębników powinny być dokarmiane najlepiej dwa razy na dzień. W zasadzie gołębie karmimy zbożem. Nie wszystkie ziarna mogą się nadawać do karmienia. Z pewnością nie należy im dawać ziaren owsa i żyta. Gołębie dobrze jest karmić również kukurydzą, ziarnami łubinu, grochem oraz soczewicą.Dobrze jest taką pożywkę wzbogacić także zielonkami: sałatą, seradelą, lucerną lub szpinakiem. Karmę należy ponadto uzupełnić preparatami witaminowymi. Jest to bardzo ważne w czasie zimy (idź do ). Nie zapominaj o tym, że ptaki te dużo piją. Trzeba im więc zapewnić stały dostęp do świeżej wody. Zimą wodę trzeba podawać dopiero po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury.