Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Każde dziecko uwielbia rozrywkę, a my jako osoby dorosłe powinniśmy troszkę pomóc w tym, by zabawa była ciekawa i odpowiedzialna

Jak to zrobić, co zaproponować dziecku, żeby było radosne, a jednocześnie - co niezwykle ważne - w pełni bezpieczne? Najkorzystniejsze do tego nadają się place zabaw, ale jak je wyposażyć, ażeby było jak najbardziej odpowiednio, dla dzieci, jak i dla rodziców?


Plac zabaw dla dzieci
Author: jason wilson
Source: http://www.flickr.com
W rzeczywistości podział na grupy wiekowe, jaki ma ułatwić urządzenie placu zabaw, jest oczywiście umowne. Zawsze powinniśmy odnosić się do konkretnych osobowości najmłodszych użytkowników, gdyż są przecież dzieci bardziej oraz mniej aktywne, sprawniejsze fizycznie niż rówieśnicy, bardziej zainteresowane zabawami na myślenie niż sportem i tak dalej. Dzieci najbardziej małe, czyli jedno-, dwu- i trzylatki najchętniej bawią się w piaskownicy. W upalne dni będzie przydatny także niewielki nadmuchiwany basen ogrodowy. Dodatkowo plastikowe wiaderka i łopatki i inne konieczne przedmioty do piaskownicy, typu grabki, foremki i taczki. Przyda się także mała plastikowa zjeżdżalnia - sprawdź więcej na stronie.

Dzieciakom trzy-pięcioletnim potrzeba większa ilość ruchu, warto więc dodać huśtawkę. Przydatny będzie także domek albo wigwam (płócienny lub z tworzywa sztucznego), w którym maluchy będą mogły się schronić.

Dane, które ma proponowana treść (http://www.strojemikolaja.pl/czapka-mikolaja-dla-dzieci-model-1/prod_309.php), są w gruncie rzeczy przydatne, jeśli ciekawi Cię opisywany temat - kliknij więc tutaj!

Tego typu wyposażenie powinno wystarczyć także 6 i 7-latkom, 8 i 10-latki wymagają większych wyzwań, bo uwielbiają się wspinać, biegać, pokonywać przeszkody. Marzą na przykład o trampolinie, drewnianej chatce na drzewie lub na palach. Jeśli miejsca w ogrodzie jest dość dużo, warto kupić drewniany fort z pomostem, gdzie jest również domek, są schodki, ale także zjeżdżalnia oraz liny do wspinania się. Ta budowla będzie także atrakcyjna dla starszych dzieciaków, chociaż w miarę gdy będą rosły coraz mniej czasu będą one spędzać w przydomowym ogrodzie, a więcej z kolegami - wejdź na stronę www i dowiedz się więcej.


Bawiące się dziecko
Author: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Source: http://www.flickr.com
W jakiego typu wyposażenie placu zabaw zainwestować? Na pewno dobre są zabawki plastikowe. Są lekkie, kolorowe, pomyślane specjalnie dla maluchów. Te zrobione z tworzywa lepszej jakości nie stracą swych zalet przez kilka sezonów, ale są droższe. Warto również zainwestować w urządzenia z drewna. Są bardzo przyjazne, gdyż wykonane z materiału naturalnego, ciekawie wpisującego się w otoczenie jakim jest ogród. Z takich elementów wytwarza się piaskownice, huśtawki, ale także konstrukcje zwane popularnie fortami. Przed kupnem trzeba sprawdzić jakość wykonania, czyli wszystkie powierzchnie muszą być bardzo idealnie wygładzone i zaimpregnowane, nie mogą posiadać spękań ani zadziorów.