Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Jakie znaczenie ma internet w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów towarzyskich.

Rozpowszechnienie internetu bardzo zmieniło sposoby na poznawanie nowych osób. Wcześniej, zanim wszyscy mieli dostęp do sprzętu komputerowego, chcąc poznać kogoś nowego trzeba było opuścić dom i zjawić się między ludźmi. Lecz ogromne możliwości, które dał w ostatnim czasie internet niezwykle odmieniły, a w zasadzie można powiedzieć, że rozszerzyły możliwości kontaktów. Największą zaletą internetu jest fakt, że znaczenia nie ma, gdzie będzie się siedzieć przed komputerem.


randka
Author: Philip Taylor
Source: http://www.flickr.com
Nie będą należeć do rzadkości nawiązywanie kontaktów między ludźmi z wielu różnych krajów, którzy zapewne nigdy się nie spotkają twarzą w twarz, ale zostają dobrymi znajomymi. Rzecz jasna jeżeli korzysta się z tego rozsądnie, i poza siedzeniem przed komputerem ktoś ma jeszcze jakiś przyjaciół, z którymi się często widzi, to w sumie cieszyć się tylko trzeba, że jest tyle możliwości. Gorzej, jeżeli kontakty w wirtualnym świecie stają się jedynymi, jakie ktoś utrzymuje, w takiej sytuacji trzeba znaleźć przyczynę takiego postępowania i spróbować pomóc takiej osobie.

Obecnie internauci mają wiele różnych możliwości, jeżeli będą chcieli nawiązywać nowe znajomości lub utrzymywać kontakty z obecnymi znajomymi. Do wyboru są więc przeróżne czaty, do których można się podłączyć w dowolnym momencie i prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym z pozostałymi ich użytkownikami. Przeważnie czaty mają formę tekstową, to znaczy na monitorze ukazuje się okienko, w jakim widać całą korespondencję, ale nie widać osoby, z którą się prowadzi rozmowę.

para
Author: David van der Mark
Source: http://www.flickr.com
Kolejną metodą poznanie nowych osób są najróżniejsze randkowe serwisy. Wymagają one rejestracji i podania pewnej ilości informacji o sobie, dzięki czemu łatwiej powinno być odszukać kogoś o takich samych preferencjach i pasjach. Dla zainteresowanych działają jeszcze serwisy ogłoszeniowe, z ofertami takimi jak pani pozna pana, w których ludzie szukający kogoś na niezobowiązujący romans, czy też poważniejszą znajomość publikują swoje ogłoszenia, podają kontakt i czekają na kogoś chętnego do nawiązania znajomości.