Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Jakie zadania pełnią książki w naszym życiu, co można zrobić żeby jak najwięcej osób lubiło czytanie

Coraz większa popularność telewizji, a od jakiegoś czasu również komputerów, tabletów i smartfonów spowodowała, że ludzie przestają czytać książki. Niestety spoglądanie w ekran jest wygodniejsze i wymagające znacznie mniej wysiłku niż czytanie, doskonale to zresztą widać wśród młodszych pokoleń, zmuszenie których do większego wysiłku umysłowego jest czasami dość trudne.


książki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Następną sprawą będzie czas, rozrywka elektroniczna jest tak wciągająca i angażująca czas, że jeżeli nawet ktoś miałby ochotę, żeby coś przeczytać, to mu po prostu nie starczy na to czasu. Książki potrzebują skupienia i chwili spokoju, jakiego bardzo często tak brakuje, dla większości osób znacznie wygodniej jest uruchomić w wolnym czasie grę na smartfonie zamiast zacząć czytać następną stronę ciekawej lektury.

Gdy będziesz szukać dodatkowych danych na temat podnoszony w opisywanym poście, to wejdź tu serwetki do decoupage - niewątpliwie te artykuły także Cię zainteresują!

I właśnie w ten sposób wyrasta, jakie nazwać można półanalfabetami, czyli ludzi, którzy są obeznani z najnowszymi technologiami, przechodzą gry bez najmniejszej wpadki, ale zaczynają sobie nie radzić z elementarnymi rzeczami, jakimi jest zwykłe czytanie.

Na szczęście coraz więcej ludzi widzi ten problem i stara się w jakiś sposób temu przeciwdziałać. Tu bardzo dużo mogą zrobić opiekunowie, jeżeli oni zaszczepią w dzieciach
książki
Author: Todd Conaway
Source: http://www.flickr.com
zamiłowanie do książek, to przeważnie w dorosłych latach dzieci te będą sięgać po słowo pisane. I z drugiej strony, jeśli w jakiś domach książki nie istnieją, tylko wolny czas spędza się przed ekranem, to raczej są niewielkie szanse na to, że dziecko pójdzie inną drogą i jednak będzie lubiło czytanie.


Niestety tutaj przykład podany będzie z góry, i dzieci w większości przypadków będą powielać wzorce i zachowania, które wyniosły z domu. Niektórzy sugerują, że miłość do czytania powinna w dzieciach zaszczepić szkoła. Jednak niestety nauczanie naszego języka opiera się na lekturach naprawdę wybitnych, ale nieco nudnych dla większości młodych ludzi, więc zupełnie zrozumiałe jest, że ich czytanie będzie niemiłym obowiązkiem a nie przyjemnością. A czytanie ma być przede wszystkim rozrywką i przyjemnością, bo taka jest przecież rola książek w naszym życiu.