Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Jak nauczyć się języka obcego?

Ludzki mózg jest zdolny do nauki obcego języka w każdym wieku. Maluchy uczą się inaczej niż dorośli jednak od faktycznego powodzenia nauki zależy mnóstwo rozmaitych czynników.


zobacz to
Author: Jim Lukach
Source: http://www.flickr.com


W jaki sposób skutecznie nauczyć się języka ?


Myślę, że korzyści wynikające z nauki obcych języków są na tyle ewidentne, iż nie będzie potrzeby ich wyszczególniać. Warto z kolei zastanowić się, w jaki sposób sprawić, by nauka obcego języka była skuteczna oraz przyjemna. W nauce języka obcego należy aktywizować ośrodki mózgu odpowiedzialne za przeróżne czynności, ażeby nauka języka była w wyższym stopniu efektywna. Warto "bombardować" się językiem obcym, przymuszając organizm do spożytkowania wszystkich swoich zmysłów, np.: słuchać muzyki w obcym języku spoglądając na tekst piosenki, oglądać filmy w wersji oryginalnej, czytać artykuły , opowiadania i poezje w konkretnym języku. Wiele satysfakcji i motywacji daje świadomość, iż choć fragment oryginalnego przekazu byliśmy w stanie odgadnąć.


Nie jestem zwolenniczką bezmyślnego powtarzania słówek - jest to nudne i niewiele efektywne - najlepiej powtarzać słowa w kontekście, czyli czytać oraz robić wiele ćwiczeń powiązanych ze słownictwem.
Najważniejsza informacja dla procesu uczenia się jest taka, że w cały proces asymilowania obcego języka i zapamiętywanie są zaangażowane przeróżne części mózgu, a im będzie więcej kanałów, jakimi dane do niego dochodzą, tym trwalsze będą ich neuronowe ślady w korze mózgowej, co po prostu znaczy długotrwałe zapamiętanie elementów danego języka obcego.

Wejdź na ten link i przeczytaj więcej szczegółów (chemiana100procent.pl/) - zamieszczone tam porady powiększą Twoją wiedzę na podnoszony w niniejszym tekście problem!

Obcego języka można uczyć się samemu bądź w grupie. Wpisując w przeglądarkę szkoła języka Włoskiego Warszawa z pewnością odnajdziemy szkołę w sam raz dla siebie.