Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Elektroniczne wagi apteczne

Wagi apteczne do stosowania w przemyśle aptecznym zgodnie z ustawą Prawo o Miarach potrzebują legalizacji. Warto wiedzieć, że nowe wagi apteczne mają legalizację ważną 3 lata.


waga apteczna
Source: www.wagi-elektroniczne.pl
Komplet wag aptecznych składa się z dwóch wag: wagi aptecznej do proszków, która posiada dokładność 1 mg oraz wagi do płynów o max obciążeniu 2 kg i dokładności 0,01g.

Wskazane jest, aby waga apteczna miała kalibrację wewnętrzną, co pozwala wyeliminować błędy wskazań wagi w dalszym okresie czasu. Wagi apteczne z kalibracją wewnętrzną zawsze ważą właściwie nawet przy dużych skokach temperatury. Ponadto wagi z kalibracją wewnętrzną można bez problemu przewozić w dowolne miejsce na świecie, a wskazanie wagi zawsze będzie właściwe (szerzej na ten temat - tutaj).Wagi do proszków posiadające osłonę przeciwpodmuchową lub szafkę przeciwwietrzną pozwalają na użytkowanie wagi w komorze laminarnej. Zdarza się stosować w recepturze aptecznej wagi apteczne z zablokowaną kalibracją. Należy jednak pamiętać, że wagi apteczne z zablokowaną kalibracją i legalizacją wymagają stałej temperatury otoczenia oraz nie można takich wag przewozić.

W przypadku wag aptecznych można odnotować zależność, że im droższa waga tym lepsza oznacza to, że niedroga waga apteczna ma dłuższy czas stabilizacji pomiaru oraz jest mało odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wagi apteczne z wagowym układem pomiarowym Monobloc oraz z kalibracją wewnętrzną to optymalne rozwiązanie dla farmakologii.