Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/galeriacanvas.pl/includes/menu.inc).

Cudowne kamienie szlachetne - szmaragd oraz tanzanit

Nie od dzisiaj wiadomo, że diamenty a także inne kamienie szlachetne są najlepszym przyjacielem kobiety. Dużo kobiet kocha nosić biżuterię z dodatkiem kamieni szlachetnych, gdyż taka biżuteria niewątpliwie wiele zyskuje na designie. Aktualnie w jubilerstwie stosuje się rozliczne kamienie szlachetne, do najbardziej znanych i legendarnych należą diamenty i brylanty, jednak należałoby również zaznajomić się z innymi, pięknymi kamieniami szlachetnymi, które również przysporzą wiele uroku każdej biżuterii.

szmaragd
Przykładem równie popularnego kamienia szlachetnego co diament lub brylant, jest szmaragd (gemeo.pl/shop/50---tanzanit.html). Szmaragdy są nadzwyczaj ładnym i cenionym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim o wielkim zastosowaniu. Używano go już w okresach starożytności, w Arabii, Egipcie czy też w Persji.

Masz ochotę poznać odmienny punkt widzenia na rozważany w tym materiale temat? Kliknij więc tutaj i przeczytaj więcej szczegółów w witrynie (http://www.rajsoczewek.pl/korekcyjne?filtr=166,636).

Szmaragd odróżnia się ładną, zielonkawą, szmaragdową barwą, która pięknie komponuje się z różnorodnymi typami biżuterii - kolczykami, naszyjnikami bądź bransoletkami. Szmaragdy to kamienie występujące w wielu okręgach ziemi, między innymi w Austrii, Indiach, Norwegii, do tego kamienie te wolno spotkać też na Madagaskarze, Libii albo w Mozambiku.

W Polsce szmaragdy można znaleźć na terenie Dolnego Śląska, jednak nie nadają się one do wykorzystania w celach jubilerskich. Jednakże aktualnie szmaragdy wolno również robić syntetycznie, z kolei naturalne kamienie są oddawane szczególnej obróbce, jaka chowa różnorodne skazy bądź pęknięcia.


Kolejnym ładnym kamieniem szlachetnym jest też tanzanit, który zachwyca śliczną, subtelną fiołkowoniebieską barwą. Został on wynaleziony w Tanzanii aż 600 milionów lat temu! Powstał na skutek niesłychanie wysokiej temperatury oraz niezmiernie dużego ciśnienia. W jubilerstwie tanzanit stosowany jest na wielką skalę, gdyż jego niepowtarzalne piękno jest faktycznie wspaniałe.

Dzięki stosownemu szlifowi tanzanit zachwyca swoim nadzwyczajnym kolorem, który pasuje do wielu różnorodnych kreacji. Nic więc podejrzanego, że biżuteria z dodatkiem tanzanitu jest w dzisiejszych czasach tak wielbiona przez mnogość kobiet.